Коротка інструкція і пояснення механіки гри в Сапер online:

Якщо ви знайомі з принципом гри в сапер з windows, то можете трохи скіпнути нижче картинки.

Є клітинки власне з мінами, і є клітинки, що показують кількість мін в сусідніх (всіх навколишніх, що торкаються) секторах. Клітинки з цифрами можуть бути в нашому випадку тільки 0, 1 або 2. Міни можуть бути в сусідніх клітинках між собою.

Принцип нашої гри буде такий же. Але щоб відкривати клітинки з цифрами, треба розгадувати завдання в бонусах. Кожний бонус дає 1 хвилину доробку і відкриває одну клітинку на полі з цифрою 0, 1 або 2 відповідно до того скільки мін є поруч (кольори в порівнянні з оригінальним сапером дещо змінені). Щоб закрити рівень вам потрібно відкрити сектори з усіма мінами на рівні, здогадавшись де вони знаходяться. Якщо залишаться невирішені бонуси, то треба буде натиснути самостійно кнопку "завершити завдання". Щоб здійснити спробу відкриття клітинки з міною, треба буде вбивати "адресу" клітинки: наприклад J8. Взагалі "сапер помиляеться двічі", але у вас можливостей більше. Якщо ви помилились, і міни там немає, то отримаєте штраф 5 хвилин і нічого не відкриється. Якщо праві - просто відкриється клітинка з міною. Подивитись де припускали помилкові версії по мінах можна в моніторингу (кнопка праворуч вверху). Також можна "купляти" сектор з міною теж за штраф 5 хвилин. Поле буде виглядати приблизно так:

Всього впродовж гри буде 3 блоки: 

- поле 5х5, де 21 завдання і 4 міни. завдання здебільшого з актуальними логіками;

- населений пункт з будиночками 6х5, де 25 завдань і 5 мін. в усіх завданнях загадані відомі особистості (як живі, так і що жили раніше), де треба вбивати або їх, або якісь факти про них згідно вікіпедії;

- море 6х6, де 31 завдання і 5 мін. завдання здебільшого з класичними форматами з елементами логік.

Між блоками будуть заглушки без врахування часу, проведенего на них, на випадок повітряних тривог. На кожному з блоків буде одна підказка (через 25, 30, 35 хвилин відповідно 1, 2, 3 блокам) з підказками до кожного з бонусних завдань, що суттєво (як на мене) наблизить вас до розв'язання бонусу. Автоперехід на кожному блоці - 1 год 10 хв. Тобто час за автопереходами всієї гри - 3 год 30 хв. 

Стратегія і тактика гри може бути різна і вибрана вами. Наприклад: можна якомога швидше намагатись знайти всі міни і закрити увесь блок, або можна заробити якомога більше бонусних хвилин і менше штрафів можливо дочекавшись підказки. На нашу думку, топовим результатом буде вийти по загальному часу в мінус або в нуль, тобто закривати блок швидко з достатньою кількістю бонусів і без штрафів. Хто грає for fun може витратити час на вирішення всіх 77 завдань. Але це ви все вирішуєте самі, хай щастить!